18.02.2022.
HAGBERG savā darbībā ievēro atbildīgas uzņēmējdarbības principus, lai apkārtējās vides pārvaldībā arvien vairāk tiktu ieviesti videi draudzīgākas saimniekošanas principi un metodes. Lai turpinātu pilnveidot un attīstīt atbildīgas saimniekošanas praksi, HAGBERG pievienojas Latvijas Zaļā punkta sadarbības partneru lokam, lai kopā veicinātu atkritumu šķirošanas nozīmību un piedāvātu ikvienam pieejamus risinājumus.
Pirmais sadarbība solis būs bateriju šķirošanas tvertņu izvietošanu HAGBERG apsaimniekotajās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās.
Andris Vindels, HAGBERG dzīvojamo māju pārvaldnieks, šīs sadarbības aizsācējs: “HAGBERG apsaimniekotajās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās dzīvo klienti, kuri jau savā ikdienā ir ieviesuši videi draudzīgas atkritumu šķirošanas metodes – piemēram, vienas mājas kāpņutelpas iedzīvotāji kopīgi vāc kartonu un nogādā to dzīvnieku patversmei “Ulubele”.
Pieņemu, ka ikviens no mums vairāk vai mazāk piekopj videi draudzīgāku saimniekošanu, bet sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu mēs to varam padarīt tiešāk pieejamu, lai ar vieglu roku neizmestu atkritumos to, ko varam nodot pārstrādei, un tas atrodas tepat, aiz dzīvokļa durvīm!”
Kā rāda Latvijas Zaļā punkta dati, šobrīd no visām Latvijā pārdotajām baterijām pārstrādē nonāk 40% – tas nozīmē, ka 60% vai nu glabājas mājās (ir viegli uzliesmojošas), vai nonāk vidē, kur tās izraisa augsnes piesārņojumu, kas saglabājas gandrīz gadsimtu un var izraisīt nopietnas veselības problēmas gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem.
Latvijas Zaļais punkts palīdzēs pakāpeniski ieviest bateriju nodošanas punktus HAGBERG pārvaldībā esošajās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās Rīgā un Pierīgā. Bateriju nodošana un savākšana iedzīvotājiem būs bezmaksas pakalpojums, tādējādi ļaujot ikvienam atbrīvot vietu savā mājoklī no nederīgām lietām un nepiesārņot apkārtējo vidi, padarot to drošāku, tīrāku sev un citiem!
Plānots veiksmīgs sadarbības ietvaros nākotnē ieviest arī tekstila, papīra nodošanas punktus, kā arī rīkot izbraukuma pasākumus nederīgās mazās sadzīves tehnikas savākšanai.
Videi draudzīgāka saimniekošana nav tikai īpašuma apsaimniekotāja rokās – mēs katrs varam spert soļus labākas apkārtējās vides radīšanā!