Sīkdatnes

HAGBERG izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes, lai pilnveidotu vietnes darbību.



Plašāka informācija pieejama sadaļā Sīkdatņu politika.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:


Apstiprināt visas Apstiprināt obligātās Apstiprināt izvēlētās
Visas aktualitātes

Siltumsūknis – efektīva un videi draudzīga apkures sistēma

image Siltumsuknis.jpg

12.01.2023.

Siltumsūknis ir arvien pieprasītāks apkures risinājums, kas tiek saistīts ar energoefektivitāti, salīdzinot ar tradicionālām apkures sistēmām. Termins “siltumsūknis” izskan un šīs iekārtas tiek pielietotas arvien biežāk, taču vairums vēl nezina, kā tieši tas strādā un kāpēc tas tiek uzskatīts efektīvāks par citiem apkures veidiem. HAGBERG skaidro, kāda ir siltumsūkņa funkcija un kāpēc siltumsūkņa uzstādīšana var palīdzēt ietaupīt gan dabas, gan finansiālos resursus!

Kā tas strādā?
Gaisa-ūdens siltumsūkņa apkures sistēma, kas tiek izmantota arī HAGBERG attīstītajā īres mājokļu ciematā Dzilnupes, sastāv no diviem blokiem – ārējā un iekšējā, kurā ir integrēts kondensators. Bloki ir samērā kompakti un minimālistiski, nebojājot apkārtējo skatu. Ārējais bloks uzstādīts vairāku metru attālumā no ēkas, taču iekšējais bloks atrodas iekštelpās (tehniskajā telpā). Iekšējais bloks netraucē sadzīvi, jo tas ir kompakts un kluss.
 
Siltumsūkņa darbības princips ir samērā vienkāršs – ārējā blokā cirkulē ļoti zemas temperatūras aukstuma aģents, kas uzkrāj siltumu no āra gaisa un pāriet no šķidra stāvokļa gāzveidīgajā. Gāze nonāk kompresorā, kur tā arī tiek uzsildīta un padota tālāk uz iekšējo bloku. No tā siltums nonāk mājokļa centrālapkures sistēmā: radiatoros, apsildāmajās grīdās, dvieļu žāvētājos u.c.

Siltumsūkņa efektivitātes koeficients
Aprakstot siltumsūkni, nereti izskan termini COP un SCOP. COP jeb Veiktspējas koeficients (angliski: Coefficient of Performance) apraksta piegādātā siltumenerģijas daudzuma attiecību pret jebkurā brīdī patērēto elektroenerģiju. Dzilnupju siltumsūkņos tas svārstās starp 3,5 un 5,5. Tas nozīmē, ka, patērējot 1kWh elektroenerģijas, siltumsūknis nodrošina no 3,5 līdz 5,5 kWh siltumenerģijas. Jo augstāks ir COP, jo mazāk enerģijas sūknis patērēs, lai piegādātu noteiktu siltuma daudzumu. SCOP jeb Sezonālās veiktspējas koeficients (angliski: Seasonal Coefficient of Performance) izsaka siltumsūkņa efektivitāti apkures sezonā, kurai raksturīga zema āra temperatūra un nepieciešamība uzturēt siltumu iekštelpās.

Siltumsūkņa risinājuma priekšrocības
Dzilnupju īres mājokļu ciematā izmantotais siltumsūknis ir visefektīvākais un izdevīgākais energoefektīvā un labi izolētā ēkā. Turklāt svarīgs ir arī apkures sistēmas veids: zemas temperatūras risinājums – siltā grīda. Ražotāji ir pielāgojuši iekārtu Latvijas platuma grādu temperatūrai – siltums tiek iegūts pat no īpaši auksta gaisa, līdz pat -25°C. Iekārta ir aprīkota ar papildu elektrisko sildīšanas elementu, kas uztur siltumsūkņa darbību pat bargā ziemā.

Vēl viena priekšrocība ir attālinātās vadības opcijas ar viedtālruņa vai planšetdatora palīdzību. Iekārtā ir integrēts Wi-Fi modulis un, lejupielādējot brīvi pieejamu lietojumprogrammu, ir iespējams attālināti vadīt un konfigurēt siltumsūkņa iestatījumus savā viedierīcē!

Tā kā esam uz energoefektivitāti vērsts uzņēmums, plānojam apkuri nodrošināt ar siltumsūkni arī citos mūsu attīstītajos projektos, tostarp HAGBERG birojā un HAGBERG Dienesta viesnīcā. Siltumsūknis jau ir uzstādīts topošajā HAGBERG Mācību centrā.